Organizacijų vadovams ir darbuotojams

praktiniai mokymai

Naujų žinių ir veiksmo sinergija veda į pokytį. Siekiame, kad išdėstyta medžiaga mokymų metu būtų integruojama į asmeninį organizacijos vadovų bei darbuotojų patyrimą ir efektyviai pritaikoma kaip saviugdos, prevencijos, pagalbos sau ir kolegoms priemonė. Atsižvelgdami į situaciją, kiekvienus mokymus individualizuojame, kad jie kuo efektyviau atlieptų Jūsų poreikius.

MOKYMŲ TEMOS IR APRAŠYMAI:

 

Geri tarpusavio santykiai, atvirumas, vienas kito pažinimas, pasitikėjimas, gebėjimas dirbti išvien – tai raktas į sėkmę, siekiant komandinių tikslų ir jaučiant pasitenkinimą savo darbu bei darboviete.

Kviečiame skirti dėmesį prasmingam ir kupinam atradimų laikui su savo komandos nariais!

Mūsų siūlomos komandinio ryšio stiprinimo dirbtuvės – tai įtraukianti, pažintinė, patirtinė kelionė po unikalų Jūsų komandos vidinį pasaulį, prisiliečiant prie aktualių temų, iššūkių, poreikių bei klausimų. Jūsų lauks įvairūs eksperimentai, patirtiniai žaidimai, kūrybinės ir pažintinės užduotys, atviro rato diskusijos, pasidalinimai ir įžvalgos ateičiai!

Programa kuriama remiantis improvizuotais geštalto terapijos ir komandų formavimo principais. Ji niekuomet nesikartoja, todėl galite ją rinktis vėl ir vėl.

Gebėjimas tinkamai valdyti stresą gerina darbo rezultatus ir apsaugo nuo emocinio išsekimo!

Kviečiame į praktinius mokymus, skirtus efektyviam streso valdymui, kurių metu:

  • Sužinosite kaip išlaikyti psichologinį lankstumą ir gerai jaustis patiriant stresą.
  • Susipažinsite su streso veikimo mechanizmu ir kaip jis įtakoja protą, emocijas, fizinį kūną bei kokių veiksmų imtis.
  • Išmoksite atpažinti, koks yra streso ciklas ir kurioje streso fazėje esate bei ką daryti, kad padėti sau lengviau išgyventi stresinėse situacijose.
  • Atliksite praktines užduotis, susipažinsite su defuzijos metodika streso mažinimui bei sužinosite kada ir kaip stresas gali būti naudingas.

Mokymų trukmė: 1 diena ( 8 ak. val.)

Mokymus veda: Indrė Kavoliūnienė, geštalto terapijos praktikė, mediatorė.

Perdegimas – šių dienų darbo rinkos pandemija, nuo kurios kenčia vis daugiau žmonių. Spartėjantis gyvenimo tempas, didžiulis informacijos srautas, augantys reikalavimai greičiui, kiekiui ir kokybei, Covid-19, privertęs pereiti į nuotolinį darbą, kai ilgą laiką beveik nevyko „gyvas“ bendravimas –  tai tik dalis priežasčių, lėmusio šio reiškinio paplitimą.

Tarptautinių tyrimų duomenimis su perdegimo sindromu bent kartą per gyvenimą susiduria beveik 70 proc. darbuotojų ir vis daugiau jų renkasi išeiti iš darbo.

Perdegimas neatsiranda staiga ir netikėtai - tai ilgalaikis, palaipsniui besivystantis procesas ir kuo anksčiau perdegimo požymiai pastebimi ir imamasi priemonių, tuo greitesnis ir lengvesnis sveikimo procesas.

Todėl mokymų metu praktiškai prisiliesime prie šių klausimų:

  • Kas yra Perdegimas ir kuo jis skiriasi nuo Nuovargio, Streso, Depresijos?
  • Kokie yra Perdegimo bruožai?
  • Kas turi didžiausią riziką patirti Perdegimą?
  • Kokios priežastys gali lemti Perdegimą?
  • Perdegimo eiga ir kiekvieno etapo požymiai
  • Perdegimo prevencija ir pagalbos būdai
  • Diagnostika

Mokymų metu kiekvienas mokymų dalyvis praktinių užduočių, diskusijų bei refleksijų pagalba turės progą peržvelgti savo asmeninę situaciją bei įsivardinti, kokių prevencinių priemonių galėtų imtis, kad pavyktų išvengti perdegimo arba įsivertinti, kokios reikėtų pagalbos, jei jau jaučiami perdegimo požymiai.

Grupės dalyvių skaičius iki 16 žmonių;

Mokymų trukmė: derinama individualiai pagal Jūsų poreikį.

PATIRTINIAI KONFLIKTŲ VALDYMO MOKYMAI „KAIP KONFLIKTĄ PAVERSTI GALIMYBE?“

Kasdienėse profesinio gyvenimo situacijose tarp šalių natūraliai kyla įtampos dėl poreikių nesutapimo, nuomonių išsiskyrimo, atvejų matymo iš skirtingų perspektyvų ir kitos panašios situacijos. Jų pasekmė – konfliktai, keliantys neigiamas emocijas, sutrikdantys darbo procesus ir įtakojantys prastus rezultatus, mažinantys veiklos kokybę ir pasitenkinimą darbu, kuriantys žemą psichologinį saugumą kolektyve, keliantys grėsmę klientų lojalumui ir įtakojantys begalę kitų neigiamų pasekmių organizacijoje.

Mes į konfliktą žiūrime teigiamai, todėl šiuose mokymuose kviečiame Jus sužinoti ir patiems patirti kaip konfliktus paversti galimybe bei ateityje laiku užkirsti kelią jiems kilti.

Konfliktai – tai galimybė:

  • pamatyti Jūsų konkrečias situacijas iš skirtingų perspektyvų, praplečiant vertinimo ribas ir kuriant kokybiškesnį ir rezultatyvų tarpusavio bendravimą;
  • išmokti naujus elgesio modelius, padedančius rasti išėjimo kelius iš konfliktinių situacijų;
  • pastebėti, kuri Jūsų stiprioji pusė susilpnėjusi ir rasti resursų ją pastiprinti;
  • mokėti priimti kitos šalies kitoniškumą ir tinkamai išreikšti savąjį;
  • išsigryninti asmenines ir organizacijos vertybes, poreikius bei ribas ir suprasti, kada reikia imtis papildomų priemonių ginčo sprendimui;
  • išmokti efektyvios komunikacijos būdų;
  • atpažinti kada naudojama manipuliacija ir užkirsti kelią jai plisti;
  • tobulėti ir augti tiek profesine, tiek asmenine prasme ir kurti papildomą pridėtinę vertę organizacijos veiklos procesuose;

Visa tai ir dar daugiau bus nagrinėjama patirtiniuose konfliktų valdymo mokymuose, kurie paremti geštalto psichoterapijos principais, psichologinėmis konstruktyvaus bendravimo technikomis bei efektyviais ginčų sprendimo būdais.

Mokymus rekomenduojame rinktis:

  • įmonių ir padalinių vadovams;
  • komandų vadovams;
  • dirbantiems klientų aptarnavimo srityje;
  • dirbantiems komandoje;

Grupės dalyvių skaičius iki 16 žmonių;

Mokymų trukmė: derinama individualiai pagal Jūsų poreikį;

Mokymus veda lektorė, teisininkė, mediatorė ir geštalto psichoterapijos praktikė Indrė Kavoliūnienė.

PATIRTINIAI MOKYMAI „MOBINGAS: ANALIZĖ, SPRENDIMAI, PREVENCIJA“

Mokymų tikslas – supažindinti dalyvius su mobingo tema, suteikiant gebėjimą aiškiai atpažinti mobingo apraiškas organizacijoje, žinojimą, kaip elgtis mobingo situacijoje ir kokiais veiksmais kurti prevenciją.

Mokymų metu praktiškai prisiliesime prie šių klausimų:

  • Kas yra mobingas ir kaip jį atpažinti?
  • Kokios mobingo formos ir ką daryti su jomis susidūrus?
  • Kokie požymiai išduoda, jog darbuotojas ar vadovas galimai patiria mobingą?
  • Kaip atskirti, kurie darbdavio reikalavimai yra pagrįsti, o kokie galėtų būti laikomi mobingo apraiška?
  • Mobingo žala darbuotojams ir organizacijai;
  • Kas nėra laikoma mobingu?
  • Mobingo politika organizacijoje: teisiniai aspektai.
  • Kaip užkirsti kelią mobingui? Mobingo prevencija iš organizacijos vadovų bei darbuotojų perspektyvos.

Mokymų metu kiekvienas mokymų dalyvis praktinių užduočių, diskusijų bei refleksijų pagalba turės progą įsivertinti, kokia Jūsų organizacijoje vyraujanti vidinė bendravimo kultūra, darbinė atmosfera bei nustatyti potencialias „rizikos zonas“ mobingui išsivystyti. Didelis dėmesys bus skiriamas mobingo prevencijai, remiantis konstruktyvaus bendravimo ir palankios atmosferos kūrimo principais.

SVARBU!

Atkreiptinas dėmesys, jog mobingo temą itin svarbu teisingai ir vienodai iškomunikuoti visiems organizacijos darbuotojams – tiek visų grandžių darbuotojams, vadovams, tiek organizacijos administracijai. Būtent vienodas temos supratimas yra pirmas žingsnis, užtikrinant mobingo prevenciją. Šie mokymai ypatingi tuo, jog vienodas mobingo suvokimas, akcentuojant skirtingus aspektus, perteikiamas visiems organizacijos darbuotojams, adaptuojant bei pateikiant reikalingą turėti žinių kiekį atskirai kiekvienai iš darbuotojų grandžių.

Mokymų struktūra leidžia atskirti aktualią informaciją, pateikiamą darbuotojams, bei vadovams, atsakingiems už tos organizacijos vidaus kultūrą bei kuriamą organizacijos darbinę atmosferą.

Grupės dalyvių skaičius iki 16 žmonių.

Mokymų trukmė: 4 val.

Galima bendra pažintinė paskaita mobingo tema be praktinių užduočių, trukmė – 1,5 val.

Mokymus veda lektorė, teisininkė, mediatorė ir geštalto psichoterapijos praktikė Indrė Kavoliūnienė.

Mokymai gali vykti gyvai arba nuotoliniu būdu. Pasibaigus mokymams, esant poreikiui, pateikiame mūsų klinikos ekspertų parengtas įžvalgas ir rekomendacijas dėl galimo Jūsų organizacijos žmogiškųjų išteklių stiprinimo.

Organizacijų vadovams ir darbuotojams

Turite klausimą?
Susisiekite su mumis!